Seudónimo Seudónimo
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

Mrs.Davis bought 6 pound of grapes for $8 At this rate how much would 72 ounces of grapes have cost

Respuesta :

Jkocie
Jkocie Jkocie
  • 18-10-2016
$56 would be right sorry its late
 
   
 
 
 

Answer Link

Otras preguntas

n-3n=14-4n dont understand how to solve it
What was a term to describe journalists who wrote exposes during the Progressive Era? a.muckrakers b.socialists c.reformers d.abolitionists e.politicians
is use a rhizome for food storage lycophyta or pterophyta
which of the following describes important Buddhist beliefs? A.Upanishads B.Vedas C.Ramayana D.Four noble truths
How were the pacific ranges formed?
4(6-2b)+3b please help. don't know how to do this x
Which Native American group accepted women as tribal leaders? A. Mound Builders B. Northwest C. Eastern Woodland D. Plains
What are four equivalent expression of 36-9
HELP PLEASE! Let p(x) be a linear function such that p(−2) = 0 and p(1) = 3. (a) Graph the function p(x) labeling the important points. (b) Determine a formula
Infer whether species diversity increases or decreases after a fire on a grassland. explain your response.