Janelle and three of her friends bought four smoothies for a total of $3. If she purchases smoothies on another day for herself and 9 of her friends, how much money will she spend?

Respuesta :

Janelle will spend $7.50 because each smoothie costs .75 cents.
She will spend $7.50 in total.