nelsismybabyp0qtr8 nelsismybabyp0qtr8
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

6) You and some friends went to the Taco Hut for lunch. One order of 4 tacos and 7 burritos cost $20.75. Another order of 8 tacos and 5 burritos cost $21.25. What is the cost of a taco? Of a burrito?

I need assistance

6 You and some friends went to the Taco Hut for lunch One order of 4 tacos and 7 burritos cost 2075 Another order of 8 tacos and 5 burritos cost 2125 What is th class=

Respuesta :

gp762294
gp762294 gp762294
  • 16-12-2020

....... every body make mistakes

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate each expression. (25^-3/2)^1/3
In what types of unethical and illegal activities did the White House plumbers and the “dirty tricks” squad engage?
Supply and demand for a product are both a linear function of price. Suppose that if a price of $8 is charged, 8 units will be demanded; that if a price of $5 i
How did Federalists respond to the XYZ Affair with France? Question 23 options: They demanded that the country go to war with France They urged John Adams to co
What is the length of — AB
what is the common difference for this aritmetic sequence -5,-1,3,7,11
the proportion 15 over 3 equals y over 7 , which number is equal to y in the proportion?
Compare and contrast the anatomical structure of a long bone and a flat bone.
which piece of text evidence best reveals internal conflict?​
what are the aspects you need to look at when starting a business?