T3DDYB34R
T3DDYB34R T3DDYB34R
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the best deal ?? Please tell me step by step.

What is the best deal Please tell me step by step class=

Respuesta :

tomikaharvey
tomikaharvey tomikaharvey
  • 16-12-2020

Answer:

10 cans of Pepsi for $6.30

Answer Link
foolsun
foolsun foolsun
  • 16-12-2020

Answer:

4 cans of Pepsi for 2.40

Answer Link

Otras preguntas

What kind of verb is the word built
Beowulf says he will not use weapons against grendel because:
What is the value of n?
What about this one a tennis ball has a radius of 1.25 inches. The outside of a tennis ball is covered with felt. How many square inches of felt, to the neares
Which did Shakespeare most likely decide to write a play based on the story of Romeo and Juliet?
What country did the us try to capture during the war of 1812?
22 less than the quotient of an unknown number and 35 is -25
Cannon and washburn's classic experiment on hunger revealed that when subjects reported: thirst, their stomach muscles were relaxing. satiation, their stomachs
What aspect of the French Revolution inspired creole leaders like Simon Bolivar?
What is the shortest, abbreviated version of the copy running-config startup-config command?