familyfaris7
familyfaris7 familyfaris7
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.33 per pound. What is the price for 4 pounds?

Respuesta :

soccerstancill
soccerstancill soccerstancill
  • 16-12-2020

Answer:

5.32

Step-by-step explanation:

Answer Link
itsmeeradesai itsmeeradesai
  • 16-12-2020

Answer:

The price for 4 pounds of apples is $5.32

Step-by-step explanation:

You multiply $1.33 x 4

Answer Link

Otras preguntas

2 4x The graph given above shows the following function. ५ = cos(5) What is the period of the function?
What is a antonyms for sacrifice
Donald says that my age is three years less than three fourths of my brothers age. Denise says that my age is one year more than three fourths of my brothers ag
Keller and Marion Breland, two of B. F. Skinners former students who used operant conditioning to train animals for entertainment, encountered ____. a. extensiv
Which act requires enterprises to guard protected health information and implement policies and procedures to safeguard it? A. Hospital Protection and Insuranc
The last name of a man who wrote very ugly things about Shakespeare was_______. The line “Now is the winter of our discontent”came from t
Psychologists started the study of the mind's structure and function, while _____ psychologists began the study of psychological disorders.
At the end of this phase, two new daughter cells that are exact replicas of the beginning cell will be completed. prophase metaphase telophase
What is a major reservoir for ammonia?
An enzyme is a kind of _______.