mckinseysharp
mckinseysharp mckinseysharp
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $17.85 for 3 pounds?

Respuesta :

arieonadianespeet
arieonadianespeet arieonadianespeet
  • 16-12-2020
5.95 Dollars per pound.

Hope you have a wonderful day!! :)) <3
Answer Link

Otras preguntas

What’s the correct answer
Please help me!!!!!!!!!!
what is the first step towards getting treatment for alcohol addiction?
Please Help This Is the last one I need.
Find the area of the shape above ?
How do you round 38496 to the nearest thousand
Without calculation what is the approximate atomic mass of neon
what are three reasons some scientists think humankind began in East Africa?
Suppose that ​f(2​)equals4 and that fprime​(x)equals0 for all x. must ​f(x)equals4 for all​ x? give reasons for your answer.
what percent of 176 is 156 pls show work