kyrevaught kyrevaught
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Georgia bought pears for $6.14. The price of pears is $1.10 per pound. How many pound of pears did she buy? (Round your answer to the nearest hundreths place. )

Respuesta :

lbullins77
lbullins77 lbullins77
  • 16-12-2020

Answer:

5.58

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did President Harry Truman react so strongly when North Korea attacked South Korea?
Find all points on the curve x^2-y^2=1 passes through
Find the solution set of the inequality 7x−10≥16.
How have you made an impact at your high school college essay?
A volcanic eruption takes place in a location. Ash and gas are sent out into the air. Lava flows down the volcano into human habitation. Which Earth systems int
The negative sign can be read as "the opposite of."
How many atoms are in 3.08 mol of pure aluminum?
Which of these occurred as a direct result of the U.S.'s late-nineteenth century industrialization? A. Prison reform B. Women's Suffrage C. Dangerous working
MLA formatting utilizes which of the following? A.endnotes B. A works cited page C. footnotes D. A bibliography
The process by which an animal becomes accustomed to its situation is referred to as