Helpimfailing0
Helpimfailing0 Helpimfailing0
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

A set of 6 water bottles are sold for 12. What is the unit cost per water bottle?

Respuesta :

Lepricorn
Lepricorn Lepricorn
  • 16-12-2020

$2.00 US Dollars is the answer

Answer Link

Otras preguntas

Harry wrote the following examples of homeostasis: Example 1: An electric blanket provides warmth when it's cold Example 2: The kidney and other organs remo
Some people have said the most important words in our Constitution are the first three words of the Preamble. These are the words, We the People. "Explain why y
Maria has an 8 sided die that is numbered from 1 to 8 she rolls the die 96 times about how many times can she expect to roll an 8
What is a Al!iuvial fan
Which type of power plant produces the greatest amount of electricity from the same volume of fuel? a nuclear power plant an oil burning plant a coal burning pl
oo much calcium in a person's diet may result in A. high blood pressure. B. heart attack. C. dehydration. D. kidney stones.
(05.03) Please help me thanks a ton.Lee el fragmento y contesta la pregunta. Read the excerpt and respond to the question. Tengo muchas impresiones finales de l
What is the purpose of a web, or a cluster diagram?
What was one of the biggest challenges faced by the Jewish settlers who arrived in Israel beginning in the 1880s? A-digging wells to provide themselves with ade
The triangles shown are similar. Which side of triangle PQR corresponds to side LN in triangle MNL? RQ PQ PR LM