livinnit
livinnit livinnit
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

I bought an 18 ounce box of Cheerios for $3.64. How much is it per ounce?

Respuesta :

dashkapiggypower
dashkapiggypower dashkapiggypower
  • 16-12-2020

Answer:

about 0.20, i like cheerios

Answer Link
harkinf22 harkinf22
  • 16-12-2020
I would say about 20 cents because the answer would come out to be like .20222222222 but if you put .21 it would be way more than 3.64
Answer Link

Otras preguntas

Complete the questions.Use these verbs: do,enjoy,go,like,start,teach,workWhat do you do?.................................... it?What time ......................
How many times can 12 going to 144
Can you show 0.02 using only tenth place-value blocks?
what are the factors of 42
How do u simplify the square root of 1008
How can I divide thirty-three into two groups so the ratio is four to seven?
What is 14 divided by 1050?
2. Which one of the following passages best suggests an indirect cause?A. If you mix pleasure and business, business suffers.B. We've learned that Sally Jones h
A rectangle has a width of 46 centimeters and a perimeter of 208 centimeters. What is the rectangles length
Who was the Soviet leader during both the Eisenhower and Kennedy presidencies?