rabaalqaza4157 rabaalqaza4157
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the best buy?

$4.08 for 12 candy bars
$3.10 for 10 candy bars
$3.85 for 11 candy bars
$3.64 for 13 candy bars

Respuesta :

Zairawink Zairawink
  • 18-12-2020

Answer:

3.64 for 13 candy bars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the best example of how the media creates cultural diffusion?
( 4 ten thousands 8 hundreds) ÷ 10 in unit form and standard form
Traveling at 55 miles per hour, how many minutes, rounded to the nearest whole number, does it take to drive 310 miles from Boston to Syracuse? A. 6 B. 338 C.
A number is tripled and tripled again is 729.What is the number
Water pressure exerts 64 pounds on each square foot of a divers body. What force is exerted on each square inch of the diver's body?
Why did Gregor Mendel choose to use purebred plants in his experiments?
What's "x squared minus 4x minus 45"
is 91\100 in simplest form
What is |-5| - |7-4|
what does gelatinous secretion mean