eramirez0522
eramirez0522 eramirez0522
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 9 scarves is $87.75. What is the unit price?

Respuesta :

mathlala
mathlala mathlala
  • 18-12-2020

Answer:

the answer is 9.75 for one

Step-by-step explanation:

divide 87.75/9

hope this helped

Answer Link

Otras preguntas

Q: What is 9.687-3.699?
PLEASEEEE HELP!!!! (Multiplying/Dividing Fractions Word Problems) An auto shop installed a new automatic system to do paint jobs for cars. The system can paint
Write the equation of the line that passes through the points (4, -8) and (-8, 1). Put your answer in fully reduced point-slope form, unless it is a vertical or
What Are The Impact Of Summer Monsoon?​
There is one clear definition of IT. True False
A cylinder has a height of 6 cm and a circumference of 10 cm. What is the volume of the cylinder?
what are the typical stages in the drowning process?
Between which two southern cities did Sherman and his armies march?
Graph the equation y = 4x − 5 using slope and y−intercept. on a graph
what's the slope intercept form, the slope is -5/2 and the y axis is -3