desmondcobb07 desmondcobb07
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada


A package of 4 pairs of insulated socks costs "​$31.16." What is the unit price of the pairs of socks​?



Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-12-2020

Answer:

$7.79/pair

Step-by-step explanation:

31.16/4 = 7.79

Answer Link

Otras preguntas

How many atoms are contained in 1 mole of silver
sharika bought 9.16 gallons of gasoline prices at $1.99 9/10 per gallon. Estimate the total cost.
ions that are made of more than one atom are examples of
how to divide 14.6 divided by 2
The study of nutrients and how the body uses them is ?
how did yellow journalism and the USS main lead to war on spain?
exponential growth or exponential decay last question please help ?
why are aquifers important
If the colonists wrote the Declaration of Independence in order to declare their independence why did they also express their grievances against the British Cro
Identify which of Japan's major religions is being described in the following passage. Choose one of the following: Buddhism, Christianity, Hinduism, Islam, Jud