dashamayhew741
dashamayhew741 dashamayhew741
  • 17-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 pounds of grapes cost $11.52. what is the unit rate?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 17-01-2021

Answer: 2.88/1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which was the river most traveled by Lewis and Clark during their exploration of the Louisiana Territory? a The Ohio River b The Arkansas River c The Mississ
A) point C B) point D C) point B D) point A Please help asap. I’ll give brainliest
Which one of the following is NOT equal to the others? 30% 0.3 3/10 0.03
5. The speed of light in water is​
x/5=6/7 how do I solve for x?​
WILL MARK BRAINLIEST ¿A qué hora llega el avión a la puerta E15 de Baltimore? 1. A las cinco menos veinticinco. 2. A las seis menos veinticinco. 3. A las cinco
fait accompli. help please​
Just letting all my friends know, i am deleting this account and making a new one same username and profile picture so you know it is me. the reason why i have
PLZ HELP DUE IN 5 MINUTES
1) According to the Mandate of Heaven, when can people overthrow the emperor?