puddinann52 puddinann52
  • 19-01-2021
  • Mathematics
contestada

Halibut is $29 a pound .one portion is 6oz. How much does it cost to make one portion

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 19-01-2021
It would be 10.87 because there is 16oz in a pound so 29/16= 1.8125 so 1.8125= 10.875

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Fast fourier transforms (FFT) are algorithms that speed up the computation of fourier coefficients compared to the traditional direct form discuss how the speed
What role would the federal government play under Roosevelt's new nationalism?
The one-to-one functions g and h are defined as follows. HELP PLEASE
Dave walked to the store at an average speed of 3.5 miles per hour for 0.5 hours. Then he jogged to his friend's house at an average speed of 7 miles per hour f
8 MZDEF=122 What are mZFEG and mZHEG? Each angle measure is in degrees. D G H А B mZFEG = 122, mZHEG= 58 mZFEG - 58, mZHEG - 132 mZFEG= 68, mZHEG = 122 mZFEG =
Calculate (3.16 × 107) × (2.998 × 105).
g = 6x solve for x
what language is easier to learn Japanese German or Spanish?
Just answer the pic plz, I need help
What is the total number of different 10-letter arrangemenis that can be formed using the letters in the word SUSPICIOUS?