jasoncastr62
jasoncastr62 jasoncastr62
  • 19-01-2021
  • Mathematics
contestada

canden buys 3.9 pounds of grapes that cost 1.80 per pound . Which expression can be used to find the total cost of the grapes

Respuesta :

chetankachana
chetankachana chetankachana
  • 20-01-2021

Answer:

3.9 x $1.80

Step-by-step explanation:

3.9 x $1.80

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of equations. 5x – 4y = -10 y = 2x – 5 X= Y=
My bathtub holds 21 gallons of water. How many pints of tomato juice do i need to fill my tub?
Which of the following myths included a terrible punishment involving a large bird, chains, and a mountain?
Jefferson is plotting the vertices of an isosceles right triangle on a coordinate graph. He has plotted the two points shown. Where should he plot the third poi
What was a negative effect of growing tobacco? O A. The price of tobacco kept falling. B. It ruined the soil after just a few years. C. English farmers could gr
You just read about the Emancipation Proclamation. What events prompted President Lincoln to issue this important document? What effect did the Emancipation Pro
Bacteria, yeasts and human cells use fermentation to produce energy in the form of ______________.
this month carla caught the following fish in lake george will mark brainliest
3) Why does Romeo return to the Capulet (Juliet) house?
A charged particle is known as a(n) ______.