cloeperronypaz
cloeperronypaz cloeperronypaz
  • 19-01-2021
  • Mathematics
contestada

Soup costs $19 for 20 cans. How much for 1 can?​

Respuesta :

kristadavis911
kristadavis911 kristadavis911
  • 19-01-2021

Answer:

.95 cents

Step-by-step explanation:

19 divided by 20 is .95 cents

Answer Link
HLee1OO HLee1OO
  • 19-01-2021

Answer:

1 can is $1.05

Step-by-step explanation:

Just divide 20 to 19 to get your answer.

Answer Link

Otras preguntas

Which values of a and b make the equation true?
Find the measure for angles 1 and 2.
Is "2.323223222…" a rational number.
Rains broke outside in the first week of july change to interrogative sentence​
Narrate a story about the best, strangest, funniest or worst thing that happened to you on a vacation or trip to another place. Focus on events and experience.
Find three consecutive odd integers such that the sum of twice the first and three times the second is 55 more than twice the third.
hey guys could you plzz help me ​
power and politics essay in 250 words​
prepare a list of the characteristics of a society​
which of these is a number that can be expressed as a nonrepeating, nonterminating decimal?