zayecholsss zayecholsss
  • 19-01-2021
  • Mathematics
contestada

If Gerald bought a 12-case of Dr. Pepper for $4.89, what would be the unit rate for each can?

Respuesta :

andrewmeastas andrewmeastas
  • 19-01-2021
It 1 at dollar tree
Answer Link
ceeceecrispj ceeceecrispj
  • 19-01-2021
$0.4075 per can would be your answer
Answer Link

Otras preguntas

Chris stopped for gas twice on a long car trip. The price of gas at the first station was $1.45 per gallon, and the price of gas at the second station was $1.55
The average volume of urine eliminated each day totals:
Tim receives a call from a friend when he is on a conference video call with his boss. What should be his next step?1 answer the call and speak only for a few m
Which shows the equation below written in the form ax2 + bx + c = 0? x2 + 7x + 9 = 3 A. x2 + 4x + 12 = 0 B. x2 + 7x + 6 = 0 C. x2 + 7x + 12 = 0 D. x2 + 4x
The value of the expression 16^-3/4 is ______
what number should be added to -28 to make the sum 0
Match the expressions with their equivalent expressions in the columns. Each select has the same options.
N the context of debates over the origins of psychological traits, nature is to nurture as
Mr. choi's therapist wants to help him become aware of his conflicting childhood feelings of love and hate for his parents. the therapist's goal best reflects a
Last question. Use the table of values that represent points on the graph of a quadratic function. By determining the vertex and axis of symmetry, find the gene