blessingstarz3843 blessingstarz3843
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 2 1/2 pound cost?

Respuesta :

jon3097
jon3097 jon3097
  • 21-01-2021
23 dollars for that.
Answer Link

Otras preguntas

if one parent is homozygous for black hair and the other parent to homozygous for blonde hair, what are the chances that their children will have blonde hair? w
The price of an item increased by 25%. If the price of the item after the increase is $2, find the original price.a) $1.50, b) $1.60, c) $1.75, d) $2.50, e) $3.
Yesterday we combined Hydrochloric Acid HCl with Sodium Hydroxide NaOH in a violent reaction that resulted in water H2O and common table salt NaCl. How many gra
if one parent is homozygous for black hair and the other parent to homozygous for blonde hair, what are the chances that their children will have blonde hair? w
If a train travels m miles in h hours and 45 minutes, what is the average speed in miles per hour ?a)  m / (h + 3/4 ), b) m / 7h, c) m ( h + 3/4 ), d) ( m + 45
1. how will you compare the heart pump model and the human heart? 2. how does the heart function as a pump?
what are bathroom books?
can you tell me what is Truthiness?
which is more important,friendship or justice
How did the U.S. acquire the territories of California, Nevada, Utah, and parts of Arizona, New Mexico, Colorado, and Wyoming in 1848?