alaya681 alaya681
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of sweatshirts costs $43.50. What is the unit price?
per sweatshirt

Respuesta :

xsanchez50
xsanchez50 xsanchez50
  • 21-01-2021

Answer:

217.5

Step-by-step explanation:

it is that

Answer Link

Otras preguntas

T I – E9- 1819- 111 - I. a. Choose the word that has the underlined part pronounced differently. 1.A. notice B. tropical C. mosque D. optional 2.A. depends B. s
what inequality describes 2(-5x-7)<=10+2x
what is the formula for calculating potentiometer​
Someone plz help me :(
identify if the graph represents quadratic function​
Cleo has 16 pairs of sneakers and 5 pairs of boots. How many more pairs of sneakers than boots does Cleo have? Sbode
I ate pizza, and I ate Doritos for lunch. 1 point simple sentence compound sentence complex sentence compound-complex sentence
What conditions are required to create metamorphic rock? A large amount of heat and a little amount of pressure A large amount of heat and pressure A little
Find an equation for each line:
Why are amendments to the Constitution necessary?