bellaauriee
bellaauriee bellaauriee
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Write a unit rate for the following situation. $54 for 3 every guests

Respuesta :

rayvibing33lol
rayvibing33lol rayvibing33lol
  • 21-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

It's 18 dollars per guest with 54:3

Answer Link

Otras preguntas

What did Germany, Italy, Japan, and the Soviet Union have in common during the World War II era?
land that is set aside for indians is called a,preserve,conservation,reservation,reserve
question on DNA. photo attached
Tennyson was traditional in his choice of subjects and poetic techniques. a. True b. False
History Question (75 points :3) Read each question, and then choose one question to answer. Indicate which question you are answering. A. Napoleon Bonaparte cla
What is the completely factored form of the expression 16x^2 + 8x + 32?
When a potential customer becomes serious about the purchase and is likely to buy the product, the customer becomes a ___________. a. Sales prospect b. Retain
The fact that if the price of milk, butter, or cab rides increases, people might switch to soy milk, margarine, or the bus, is an example of what factor that sh
What is the layer of a mature soil that contains only few nutrients?
Drugs are substances that cause a change in a person's physical but not mental state. T or F