cloeperronypaz
cloeperronypaz cloeperronypaz
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1 for 3 pounds. How much for 1 pound?​

Respuesta :

jyhghtfhgvcfdfyhgvc5 jyhghtfhgvcfdfyhgvc5
  • 21-01-2021

Answer:

0.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Are your loyal customers likely to switch to the new private label product? (That is, is the target market for the private label line your existing customers or
If a function is defined by the formula y = 1/2 x + 3 and its domain is given by the set { -4,0,8}, then which set gives the functions range
if yall put idk or some stuff like that i will report plz be honest and help right answer will get branlest
whollowing statementsfalseTuefalseDre offrog TOto completed with in 12 weeks​
Why did Song artists prefer paintings that depicted tiny human figures surrounded by sweeping, vast landscapes? a)These paintings required less attention to de
Why do you think the Germans wrote such a law?
A) Will the ordered pairs listed in the table form a straight line when plotted? Explain B) Explain why the relationship represented in the table is non-proport
What it is to be a true believer is to be an intentional system, a system whose behavior is reliably and voluminously predictable via the intentional strateg?
Choose a president ask them three questions and write the answers to the three questions
Imagine that you are with a friend who has drunk a large amount of alcohol and has passed out. Which of the following actions should you take? Let them sleep it