burnsemily958
burnsemily958 burnsemily958
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Karen had to spend $24 on seven packs of markers for a workshop. After buying them, she had $10. How much did each pack of markers cost?

Respuesta :

boov1223
boov1223 boov1223
  • 21-01-2021

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

24-10=14/7=2

Answer Link
hannah20225 hannah20225
  • 21-01-2021
hope this helppppppssss
Ver imagen hannah20225
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve 900•6 in steps
Jeff has a hot dog stand on the beach. He charges $3.50 for a hamburger (x) and $2 for a hot dog (y). His goal is to make at least $250 and to sell no more than
Bacteria divide at a constant time interval called the a. growth rate b. exponential rate c. log phase d. growth time e. generation time
Which is a difference between credit unions and consumer banks? Credit unions cannot offer access to Automated Teller Machines (ATMs). Credit unions are not ope
Question 11 ptsWhich two statements are examples of animal responses tothreats that help them survive?A millipede rolls up into a coil so that its hard plates c
How is the Delta Hf related to the delta H of a reaction?
A boat travels 287 miles in 287 hours (with a constant speed). How far can it travel in 231 hours (with the same speed)?
What is the name of the Anglo-Saxon storyteller, or bard?
Juan is constructing a doghouse. Heneeds four pieces of plywood that are2 ft x 3 ft rectangles. He needs twopieces of plywood that are 2 ft x 2 ftsquares. If th
Abstinence helps you avoid unplanned pregnancy and sexually transmitted diseases and infections.