yasmkn yasmkn
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Write an expression for the following scenario. Strawberries cost $1.50 per pound. Michael bought (p) pounds. Write an expression that shows how much he spent.

Respuesta :

Luciariveraaaaaa Luciariveraaaaaa
  • 21-01-2021

Put the whole question

Answer Link

Otras preguntas

What are formed when sodium ions and chlorine ions combine to produce nacl?
An expression using a base and an exponent is called
What makes the sides and the the bridges of the double helix?
what is the relationship between imports and exports in the mercantilist economic system
¿Hace cuánto tiempo que vives aquí? Hace once años que viví aquí. Hace once años que viviste aquí. Hace once años que vivo aquí. Hace desde once años que vivo a
Diana received $35 worth in Starbucks gift cards for Christmas her favorite drink caramel macchiato costs about $4:00 help diana keep track of the balance left
Why is it important to have complex carbohydrates before a big race?...30 POINTS AND BRAINLIEST....
1,500 grams to kilograms
Explanation can sound logical? Is it:Science or Pseudoscience
Which best describes the authors purpose in "Dorothea Lange?"