A teacher purchased 20 calculators and 10 measuring tapes for her class and paid $495. Later, she realized that she didn't order enough supplies. She placed another order of 8 of the same calculators and 1 more of the same measure tape and paid $178.50.The system represents the situation

`20c+10m=495`

`8c+1m=178.50`

Find the cost of one calculator and the cost of one measure tape using one of our methods of solving systems.