FUNRUNKING1034
FUNRUNKING1034 FUNRUNKING1034
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $19.46 for 2.8 pounds of shrimp. Find the unit price in dollars per pound. If necessary, round your answer to the nearest cent.​

Respuesta :

mayceoberg mayceoberg
  • 17-02-2021

Answer:

6.95

Step-by-step explanation:

i think

Answer Link
astoria864164 astoria864164
  • 17-02-2021

Answer: $6.95 or $ 7.00

Step-by-step explanation: divide 19.46 by 2.8 and then round your answer remember for rounding 4 or less to round down and 5 or more round up. :)

Answer Link

Otras preguntas

Why do some women in Islam wear veils over their faces in public?
What is 5 - 1/2 using the LCM method
Which Methods werde used to turn indians into americans?
What improvements in transportation helped make it easier to move people, goods, and information?
a teams win-loss ratio was 3 to 2. if the team had won 20 games without a tie, how many games had they won?
Read the following scenario to determine which hazard prevention or control method applies. Every day, Mary mops the warehouse floor to keep it clean and free f
federalists believed that a strong government would
If 2 1/7 gallons of water fit into 1 box, how many boxes are needed to lack 8 3/4 gallons of water?
Help please!!!! Which civil right was denied to women in America in the mid-1800s A. working in factories B. having a trial by jury C. own
Transition words are used in persuasive essays to A. introduce the thesis statement. B. let readers know what happened next. C. present a new argument to the au