isabella67372256 isabella67372256
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please helppppp!!!!!!

Please helppppp class=

Respuesta :

Jsf09
Jsf09 Jsf09
  • 17-02-2021

Answer:

$7.44

Step-by-step explanation:

4.96/8= .62 per ounce

.62 x 12 = $7.44

Answer Link

Otras preguntas

The phrase "twice the sum of a number and three" can be written as which variable expression? A. 2n + 3 B. 2 + (2n + 3) C. 2(n + 3) D. 2(2n - 3)
The phrase "the difference beteen a number and 4" can be written as which variable expression? A. 4x + 4 B. 4-x C. x-4 D. -4x
Which of the following is not considered a cause of the Enlightenment? increased availability of printed books the Scientific Revolution decline in the educatio
Which of the following types of literature would NOT be classified as suspense? A. fairy tales B. adventure C. thriller D. horror
Which of the following numbers is irrational? A. 0.25 B. .25 with a line on top C. 0.000000025 D. 0.002536785471264...
When summarizing the of a plot, one should notice the key ideas about how the conflict builds.
Is the term benign neglect an accurate description of English colonial policy?
Classify the solid. A. tetrahedron B. dodecahedron C. octahedron D. icosahedron
1. Mass of a planet is twice that of the earth and its radius is four times of the earth. Find the value of g on its surface? 2. The gravitational force between
10 is 10 times as much as what