isabella67372256
isabella67372256
17-02-2021
Mathematics
contestada
Please helppppp!!!!!!
Respuesta :
Jsf09
Jsf09
17-02-2021
Answer:
$7.44
Step-by-step explanation:
4.96/8= .62 per ounce
.62 x 12 = $7.44
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
The phrase "twice the sum of a number and three" can be written as which variable expression? A. 2n + 3 B. 2 + (2n + 3) C. 2(n + 3) D. 2(2n - 3)
The phrase "the difference beteen a number and 4" can be written as which variable expression? A. 4x + 4 B. 4-x C. x-4 D. -4x
Which of the following is not considered a cause of the Enlightenment? increased availability of printed books the Scientific Revolution decline in the educatio
Which of the following types of literature would NOT be classified as suspense? A. fairy tales B. adventure C. thriller D. horror
Which of the following numbers is irrational? A. 0.25 B. .25 with a line on top C. 0.000000025 D. 0.002536785471264...
When summarizing the of a plot, one should notice the key ideas about how the conflict builds.
Is the term benign neglect an accurate description of English colonial policy?
Classify the solid. A. tetrahedron B. dodecahedron C. octahedron D. icosahedron
1. Mass of a planet is twice that of the earth and its radius is four times of the earth. Find the value of g on its surface? 2. The gravitational force between
10 is 10 times as much as what