aubreemoore94 aubreemoore94
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

9 points
7) What is the Unit Rate? $12.84 for 4 cookies. *
O $3.21
O $4.20
O $5.19
O $2.50

Respuesta :

rorycampbell0721
rorycampbell0721 rorycampbell0721
  • 17-02-2021

Answer:

$3.21

Step-by-step explanation:

Please let me know if you want me to write an explanation for my answer :)

Answer Link

Otras preguntas

The mass and radious of the earth are 6*10^24 kg and 6.4*10^6 m respectively. calculate the acceleration due to gravity at the top of Mt. Everest of height 8,8
find the perimeter of a rectangle with length 210 meters and width 72 meters​
sales of $1.67 million, cost of goods sold of $810,800, depreciation expenses of $175,000, and interest expenses of $89,575. Assume that the firm has an average
(Triangle) RST is circumscribed about circle A. Circle A is _____ in RST. ???
Verify that the following is a Pythagorean Triple: 105, 233, 208
The circumference of a circle is 19pi ft. What is the area, in square feet? Express your answer in terms of pi.
What is the equation of the given line in the point slope -form ?
Find the value of c such that the three points (5,5), (-3,1), and (6,c) lie on the same line. Note: Three points are on the same line if the slope of the line t
Which equation represents the total cost (c) of purchasing cans of vegetables(v) at a price of $1.18 per can? What is the total cost to purchase 98 cans of vege
what main carbohydrate do grapes have