(Using Rates)

Ronan is buying fabric. Each yard will cost him $1.99. What does Ronan need to know to determine the total amount of money he will spend on the fabric?

Please help:( I need this ASP!

Respuesta :

Answer:

He would need to know how many yards he wants to buy

Step-by-step explanation: