Milkteacinnamon Milkteacinnamon
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 3 cans of Pringle’s for $5. How much would it cost you to buy 12 cans of pringles

Respuesta :

36897763
36897763 36897763
  • 19-02-2021

Answer:

20 because of math

Answer Link

Otras preguntas

22. One factor of x² + 2x - 8 is
question #17 college algebra please help. Picture provided
pliz ans this question​
need answer asap!!!!!!!!!!!
Factor this expression.4x-12O A. 4(x-4)OB. 4(x-6)O C. 4(x-3)O D. 4(x-8)​
What is this scene's impact on the audience?It adds humor because Antony is telling the truth toCaesar.It adds suspense because Antony is telling the truthto Ca
Which of these have the most immediate effect on the ability of a plant cell to carry out photosynthesis
PLEASE HELP ME ASAP! Will give BRAINLIEST! Please read the question THEN answer correctly! No guessing.
At Silver Gym, membership is $35 per month, and personal training sessions are $30 each. At Fit Factor, membership is $85 per month, and personal training sessi
Which statement most accurately examines how President Obama influenced health care during his first term? He required medical insurance companies to reduce the