garvgawri garvgawri
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kaylie bought 3 bags of milk for $14. Each bag had 4 litres of milk. What was the cost of milk per gallon?

Steps:
Answer:

Respuesta :

duuybfgugfbggrt7g845
duuybfgugfbggrt7g845 duuybfgugfbggrt7g845
  • 19-02-2021

Answer:

about 3 gallons

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!! ILL MARK BRAINLIEST!!
how does ones own body betray a person?
The above diagram correctly reflects the process of how political parties are created. True or False
Look at the photo of the leaf which term describe this leaf
how did Franklin D Roosevelt Field New Deal break with Herbert Hoover's policies toward the depression
Alicia´s gross monthly pay is 1,700. Alicia pays 10.5% of her monthly salary for Medicare. how much dose she pay
1. True or false: The more pixels per inch in an image, the higher the resolution is. (1 point) True False2. What is outlined in red in the image below?A t
What prevented the Soviet Union from making a treaty with Western democracies against the Nazi threat?
What is the exact solution of 10^x = 97 (logarithms)
Grace is filling up a sink with water. Which units should be used to measure the amount of water used? A. quarts B. inches C. yards D. pounds