betomescolin betomescolin
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $78.75. What is the unit price?

Respuesta :

katiemarie23 katiemarie23
  • 19-02-2021
one scarf would cost $11.25. take the total price and divide by the number of scarves. :)
Answer Link

Otras preguntas

Mosaics were common in Pompeii because they were very easy to make. True False
It is impossible for those who have good intentions to have a cultural misunderstanding.
Pilates and yoga instructors require specialized training separate from that of personal trainers.
how many sides does a pentagon have?
The Constitution is not a living document. True False
how far is the Earth for the moon?
a data set showing the number of siblings of several students has a mean of 4 and a median that is not 4. Construct a data set that models the situation.
If a company that has 18 employees interviews five people for a position and chooses to hire the person with the second best qualifications because the building
How did John Quincy Adams resolved the claims
at what age do females stop growing