Seudónimo Seudónimo
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 cans of nuts for $7. How much would it cost you to buy 3 cans of nuts?

Respuesta :

marayno1
marayno1 marayno1
  • 16-11-2016
it would cost you 5.25
Answer Link

Otras preguntas

what is F=(9/5)C+32, What is the equivalent Fahrenheit temperature of 5°C?
The phrase "twice the sum of a number and three" can be written as which variable expression? A. 2n + 3 B. 2 + (2n + 3) C. 2(n + 3) D. 2(2n - 3)
Classify the solid. A. tetrahedron B. dodecahedron C. octahedron D. icosahedron
How did Progressives plan to improve government? A) by reforming the ranching industry B) by reforming the tax system C) by reforming the banking system D) by r
Which colonies raised the staple crop, tobacco? Select one: A} North Carolina and South Carolina B) Philadelphia and New York C) South Carolina and Georgia D) V
Can organisms create their own energy? Explain your answer
Which early civilization built homes in the sides of cliffs?
What is the meaning of the following lines from the Prologue? Whose misadventured piteous overthrows Do with their death bury their parents' strife.
Developments in which of these industries made important contributions to improvements in the transportation system in the United States during the second half
How did women in American colonies significantly contribute to upholding the boycott on British goods during the American Revolution?