DaAbaudiestey DaAbaudiestey
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

Between $4.40 for 20 oz of cereal and $3.68 for 16 oz of the sane brand eitch is the better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2016
The better buy is $4.40 because it costs only 22 cents per ounce while $3.68 costs 23 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the least risky? collectables stock savings bond savings account
Which statements regarding EFG are true? Check all that apply.
Explain how carbon monoxide can cause death
What is the nickname of the building above?
What are the steps to solving the inequality 3b + 8 ≥ 14?
What amendment limits the government's power to take away individual liberties -First -Second -Ninth -All of the above
PLEASE HELP. I don't really understand the question. It counts for 20% of my lesson grade and I really need help putting the answer into words. Anything will h
Plz halp. Which statements are true about theme? Check all that apply. 1.) Themes are observations about life. 2.) Themes can be stated in a sentence. 3.) Theme
Which of the following best describes a historical interpretation? O A. An unfair prejudice held by earlier cultures B. A source created in the ancient past O C
Anybody tryna smash?