cadarobinson cadarobinson
  • 17-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help with these 2 math problems. ( Multiple choice) im begging. Please don't just do it for points I really need help

Please help with these 2 math problems Multiple choice im begging Please dont just do it for points I really need help class=
Please help with these 2 math problems Multiple choice im begging Please dont just do it for points I really need help class=

Respuesta :

Carlosb1650
Carlosb1650 Carlosb1650
  • 17-03-2021
the first one and A and the second one is c
Answer Link

Otras preguntas

Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? A) $.30 B) $.35 C) $.45 D)
The aqueous environment is made up of which molecule?
What percentage of the world's population lives within 500 miles of an ocean? 30% 50% 15% 80%
Which literal equations are equivalent to w = Fd? Choose all answers that are correct. A. d=f*w B.d=w/fPlease help me C.f=w/d D.f=d/w
If 4.5 pounds of cherries cost $10, what is the unit price per pound
Which sentence contains an incorrectly punctuated appositive? A. Jeremy, the boy in the yellow shirt, is my second cousin. B. Titanic, a popular movie, won 11
Chloe Denley's rent of $940 per month was increased by 8%. What is her new monthly rent?
Use the Distributive Property to rewrite each of the expressions below. Then simplify. A. 12(309) B. 8(100+10+8)
Which ratios form a proportion.? A)3/15,12/55 B)8/24,12/35 C)5/18,25/90 D)4/11,16/25
What was a major difference in the political platforms of Herbert Hoover and Alfred Smith?