archerchristen7
archerchristen7 archerchristen7
  • 17-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please hurry and no the answer is not 3483.625

Please hurry and no the answer is not 3483625 class=

Respuesta :

Jsf09
Jsf09 Jsf09
  • 17-03-2021

Answer:

14.50

Step-by-step explanation:

224.75 ÷ 15.5

hope this helps

Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

well  ..  that the 3,483 dollars .. isn't the right answer make sense.. right?  it's not going to cost more than what the total is....  I mean 224.75 is the total for 15.5 weeks... so for one week.. it doesn't make sense to say it costs more.  See???

sooo just divide.. not multiply  by 15.5  into 224.75

224/5 / 15.5  = 14.4838

so that weekly cost is approx.   $14.48

Answer Link

Otras preguntas

Last week a candle store received $515.90 for selling 30 candles. Small candles sell for $11.25 and large candles sell for $22.40. how many large candles did th
You can answer the ones you want to. At least one. Have no idea how to do this. Please help I beg you.
i need help asap, please!!!
increasing temperature increases:1:Enthalpy 2:Free Energy3:Entropy4:Specific heat​
Find the Area and the Perimeter. 40 POINTS!!!!!!
I need a 2-page essay or 4 paragraphs asap! It is about mentally strong people. I will give you more details if you are willing to help. I will also give you so
The probability of the test showing negative given the person does not have the disease?
HELPPP my winter break packet is confusing
-9y + 4x - 20 = 0 -7y + 16 - 80
Write a summary of chapter 11 of the book Fredrick Douglass.