emilyshayne1 emilyshayne1
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 oz of butter price per serving is $0.12 what would be the cost per unit?

Respuesta :

lioejtiu lioejtiu
  • 18-03-2021

Answer:

.83

Step-by-step explanation:

I think thisiscorrect because

.12*x=10oz

Answer Link

Otras preguntas

What would happen to the Earth's hydrosphere if there were no atmosphere?
write the formula potassium ion​
Necesito un libro que _ entretenido. Sea Siendo Es Fuera
Please helppppppppp meeeeeee
The function f(x) is shown below. If g(x) is the inverse of f(x), what is the value of f(g(2))?
Up Broadway Chandler moved with the vespertine dress parade. For this evening he was an exhibit as well as a gazer. For the next sixty-nine evenings he would be
In the chemical reaction between aqueous magnesium chloride and sodium metal, what chemical amount (mol) of magnesium metal can be precipitated (produced) with
What is the compound probability that student A chooses yellow and student B chooses yellow from their mnms at the same time? How likely is this? Yellow is wort
Which sentence contains an error in parallel structure? The community is supportive, kind, and tries to help people. The food is rather expensive, quite compl
Which of the following is defined as a community interacting with its environment