miyafennell123 miyafennell123
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost? I need an explanation!

Respuesta :

JohnnyPark JohnnyPark
  • 18-03-2021

Answer:

I donno

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Compared to the rate at which people think, the rate they listen is approximately _______________. A) several times faster B) one-fourth to one-fifth as fast C)
What is the radius of 6' circle
Is a nusleus in a cell
whats the correct Spanish subject pronoun for the English subject pronoun (you all )
what is the length of chord ab
One advantage of communicating via e-mail is that it is __________.
Expand the expression 2/7(2s 3)
What is melted rock and minerals found beneath Earth's crust called? rhyolite magma lava gabbro
please solve and show working for 13-((4/5)+(6/8))=
What is the primary function of chloroplasts? A) regulation of gas movement between the leaf and the environment B)carrying out photosynthesis with the help o