WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Rite Aid sells a six pack of fruit cups for $2.88 what is the unit cost price per fruit cup?

Respuesta :

Skeet31
Skeet31 Skeet31
  • 18-03-2021

Answer:

0.48

Step-by-step explanation:

2.88/6=0.48

Answer Link
aluriiea
aluriiea aluriiea
  • 19-03-2021

Answer:

2.88 / 6 = 0.48

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The sum of the exterior angles of a pentagon equals 360°. true or false.
What city is nicknamed the City of Angels?
Paul Cézanne’s enormous influence on the future of modern art was related to his a. friendship with Emile Zola. b. interest in basic geometric forms. c. stat
The ____ approach to management focuses on the psychological and social aspects of work. a. employee b. human relations c. reinforcement theory d. systems E.ope
Which sentences in this excerpt from Incidents in the Life of a Slave Girl demonstrate how Harriet Ann Jacobs uses a narrative structure and conversational tone
Write 8.54 x 103 in standard notation a. 854,000 b. 85,400 c. 8,540 d. 854
Food chains that crisscross or overlap is called a
Which was a direct consequence of the Japanese conquering the Philippines in 1942
Water at the top of a slope has potential energy. true or false
What was the key driver of Irish immigration in 1845?