westhealer7 westhealer7
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help brainlest!!!!!

Plz help brainlest class=

Respuesta :

engelle
engelle engelle
  • 18-03-2021

Answer:

$6.50

Step-by-step explanation:

43.50-24=19.5

19.5/3=6.5

Answer Link
140015576795
140015576795 140015576795
  • 18-03-2021

Answer: Each snack costs $6.50

Step-by-step explanation:

Subtract 43.50 by 24

Then divide

Answer Link

Otras preguntas

How to write an equation for functions
The measure of one acute angle in a right triangle is 75°. What is the measure of the other acute angle in that triangle? A. 15° B. 45° C. 60° D. 75°
At a particular​ college, 75​% of the undergraduates are female. If 3225 women attend the​ college, how many total undergraduates attend the​ college?
I NEED HELP NOW!!!!!!!!!!Why do products grown in Chile sell well in the United States and Europe? It is winter in the United States and Europe during Chile's m
Which process in living things produces oxygen that enters the oxygen cycle?
What is the value of x in the equation 2(x – 3) + 9 = 3(x + 1) + x? x=
Which colonies were first to establish public schools
which of the following is the equation of the line that passes though the point (-2,1) and has a slope of 4
Freud believe that certain troubling symptoms could be traced to painful unconscious memories. This led him to suspect that these symptoms resulted from
A hexagonal prism is sliced perpendicular to its base. What shape is formed?