3q8kavv5j9 3q8kavv5j9
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jack purchases 4 pounds of colby jack cheese if the price is $ 5.98 per pound how much did jack pay

Respuesta :

901752
901752 901752
  • 18-03-2021

Answer:

$28.92

Step-by-step explanation:

4 x 5.98

Answer Link
164017 164017
  • 18-03-2021

Answer:

23.92

Step-by-step explanation:

5.98 (4) = 23.92

Answer Link

Otras preguntas

the mantle has less aluminum and less __________ than the crust does
Tree diagram to find the prime factors of 18
which of the following was the primary reason France sought to colonize North america? To reduce overpopulation in Europe To create communities founded on relig
what map shows the land forms water and features of the place
What was a convivium and how did it reflect social status
How to simplify 2431-187
What basic american right has its origins in article 39 of the magna carta
What is the answer to 3d+8=2d-17
A jewelry maker has 24 jade beads and 30 teak beads.What is the greatest number of necklaces she can make? How many beads of each type are on each necklace?
what is an antonym for textual evidence?