Seudónimo Seudónimo
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 4 bags of chips cost $3.00 how much would 5 cost?

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 17-11-2016
4 bags of chips cost $3 3/4= $0.75 per bag
0.75*5=$3.75

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

what do you call a person with cat ears and tail
Escribe la conjugación correcta de los verbos. Mis amigos y yo _____ (salir) a comer a un restaurant Italiano anoche. Paola me ____ (escribir) un mensaje de tex
_____ includes the technologies used to support virtual communities and the sharing of content. 1. social media 2.streaming 3. game-based learning
Five students are running for three student council positions. Assuming there are no ties, in how many different ways can the offices of president, vice preside
Which is not a good way to support a friend who is grieving the loss of a loved one? Stay away for a while. Write a sympathy note. Help with everyday errands. B
122 divided by 3.2show all work ​
2. How do the drawings compare to those of da Vinci that are shown in the unit?
A scientist wants to observe how a plant reacts to a certain type of auxin hormone that the plant naturally produces. She places a small patch that releases aux
Suppose that we continue to work with the gas from the previous problem ( 2 moles of gas occupy 126 L at 346 K, and that the van der Waals constants are a = 6.2
50% of a number is x . What is 100% of the number? Assume x>0 .