simsthefakelife
simsthefakelife simsthefakelife
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

PLS HELP ME WITH THIS PLS

PLS HELP ME WITH THIS PLS class=

Respuesta :

brennanlew23
brennanlew23 brennanlew23
  • 19-03-2021

Answer: $0.50 per pound of bananas

Step-by-step explanation:

Take the total price of five pounds of bananas ($2.50) and divide them

2.50/5

You will get

$0.50

Answer Link

Otras preguntas

The main reason people moved to cities during the Gilded Age was
Native American stickball was the oldest field sport in America.
Negative impacts of social networks on individuals right to safety
According to Aristotle a polity is
What was John jay afraid would happen to the United States
Which of the following best defines the science of separating color wavelengths? a. spectroscopy b. color-detection c. photo-chemistry d. spectrophotometry
Question 13 (Multiple Choice Worth 1 points) (03.01 MC) Which expression is equivalent to 32 + 16? 8(4 + 2) 8(24 + 8) 7(4 + 2) 7(24 + 8)
A basket contains 14 white eggs, 15 brown eggs, and 11 lemons. Taylor is in a hurry to make breakfast and picks something from the basket at random. The exact p
Which traits make fungi more related to animals than to plants? heterotrophic, chitin in cell walls autotrophic, cellulose in cell walls vascular tissues, heter
Plant and animal cells both have