davidspiroski186 davidspiroski186
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help on this thanks!!!







-

I need some help on this thanks class=

Respuesta :

ilajnarian05
ilajnarian05 ilajnarian05
  • 19-03-2021

Answer:

The 4th option, 10g + 24 = t

Step-by-step explanation:

It costs 24 dollars per month no matter what.

$10 * the amount of GB you want

Add those two values to get the total cost per month.

In this case you want 5 GB, so substitute the g in the equation for 5. You will get:

10 * 5 +24 = t

50 + 24 = t

74 = t

So it costs 74 dollars per month to get 5 GB.

Answer Link

Otras preguntas

Sam needs to cut a piece of sheet metal into eight pieces it takes him five minutes to make each cut how many cuts will sam make
what does rounding to the nearest ten square feet mean?
What is a tariff? a. a shipping fee b. a handling fee c. a tax on an exported good d. a tax on an imported good
If you were looking for the number of preschools in the United States, it would be best to consult a a. social media website. b. listserv. c. new
Which of the following is true of the assumption of risks during delivery of goods?
In the _________________, water is absorbed from digested food and any undigested food is prepared for elimination from your body.
graph the linear equation y=3x+3
Are there any sites that students get special deals on products from?
The word bubble is scanned as _____. an iamb a dactyl an anapest a trochee
Kevin is going to purchase sod for his backyard. How many square feet will Kevin need?