noemileydaress noemileydaress
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

If 8 apples cost $1.60, how much is one apple?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2016
If 8 apples cost a dollar sixty then one apple costs 20 cents. so 20 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate (14p4+11p2-9p5)-(-14+5p5-11p2)
A geological process is ___________ that changes the surface of the Earth. A. a force B. an event C. a force or an event D. anything
The graph of the equation -5x+By=18 is a like that passes through (-6,-2). What is the Value of B?
At the start of the war German and the Soviet Union signed a A. Peace Treaty B. War Treaty C. Non-Agression Pact
There are 13 animals in the barn. Some are chickens and some are pig's. There are 40legs in all. How many of each animal are there?
What are some of the historical events that shaped the formation of the u.s. federal government?
Francesco Borromini became famous for his design of blank
which geographic feature most influenced the development of large plantations in the southeastern region of the united states
Chordate embryos develop a notochord along the dorsal side. this position is located at the _____ of the embryo.
The healthcare provider makes the diagnosis of transient ischemic attacks (tias). the client asks the nurse, "what causes tias?" when preparing a response in la