jacksonh1996 jacksonh1996
  • 21-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4.13 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

answerplss1213 answerplss1213
  • 21-03-2021
The answer can be $7.00 I’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

collect data (in decibels) of 10 different things in term of loudness. Arrange the data in ascending order & find mean, median & mode for the same.
An investment club invested part of $8000 at 10% annual interest the rest at 12%. If the annual income from these investments is $900, how much was invested at
what is 98% as a fraction
collect data (in decibels) of 10 different things in term of loudness. Arrange the data in ascending order & find mean, median & mode for the same.
Rationalise:(1)              4/(2+root3+root7)(2)              4/(2root3+root5)
what does 'back to square one' mean?
what is alloys? write the composition of bronze and brass
How do I factor x^2+7×+6
are gases affected by gravity?
what is an ad hom attack?