Lucas245780 Lucas245780
  • 18-04-2021
  • Mathematics
contestada

please help i really can't figure this out​

please help i really cant figure this out class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-04-2021

Answer:

The cost of one petunia is

⇒(6-6.5)/(8-8)

⇒-0.5/6

⇒-1/12

hope it helps..

have a great day!!

Answer Link

Otras preguntas

how are genes and proteins similar to homologus structure when determining evolutionary relationships among species?
Take away 6 from 5 times g ~ in albebraic expression.
informatii despre " siguranta pe internet "
why did the development of time zone make train schedule more reliable
in one month ,answer runs 15 times as many miles as sack runs. altogether they run 192 miles. how many miles does answer run in one month
In natural selection, what is the selective agent?
Albert and Bernard just become friends with Cheryl, and they want to know when her birthday is. Cheryl gives them a list of possible dates. May 15 May 16 May 19
describe how dancing can be done as an aerobic exercise
one half of the birds at a pet store are yellow. tara buys one of the yellow birds. then one third of the birds are the store are yellow. how many yellow bir
rosa has 16 unit cubes. how many different rectangular prisms can she build with the cubes?