blwilbur4 blwilbur4
  • 19-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jeremy has $3.50 to purchase erasers. If erasers cost $0.21 each, about how many can he buy?

Respuesta :

hootmanbraden hootmanbraden
  • 19-04-2021

Answer:

16 brainlist pls

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are two european countries that are great for studying
What is the answer 6/10 + 8/100?
what are advantages and disadvantages of disease indicator?
What is a sentence with the word geology???
What form of energy provides power for a gas stove?A.nuclear energyB.electrical energyC.chemical energyD.sound energyCan you explain the answer for me ?
Tabitha has 4 music files each with 9 songs in it. she is dividing the songs into 7 groups. if each of group will have the same number of songs how many songs w
Which sentence does not contain any punctuation errors?   A. This is a familiar story; it needs no introduction.
Lignin a. is needed directly for photosynthesis. b. is a red pigment. c. provides structural support and waterproofing to plants. d. is the female reproductive c
what is called to pass into a solution; to reduce to liquid form
How are tapirs adapted to the rainforest?