apokibunnyavatar
apokibunnyavatar apokibunnyavatar
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE ANSWER STRAIGHT AWAY

PLEASE ANSWER STRAIGHT AWAY class=

Respuesta :

Artemis1507
Artemis1507 Artemis1507
  • 18-05-2021

Answer:

The 4 packe is better value.

Ver imagen Artemis1507
Answer Link
elikasutton
elikasutton elikasutton
  • 18-05-2021

Answer:

The 4 pack has better value.

Step-by-step explanation:

To find the toilet roll price, divide by the number of rolls.

2.04 ÷ 4 = 0.51

4.68 ÷ 9 = 0.52

0.52 > 0.51

So, the 4 pack has better value.

Have a wonderful day! :)

Answer Link

Otras preguntas

gather information on the differences and similarities between the planned cities built during the British period and those built after independence
4. Given the proportion of overall population to the amount of soldiers that served in the Confederate Army, what does this tell you about their motivation for
4m - t=m, for m Solving for M
Why might many people in the Southeast culture area have been farmers?
A 8.07 g sample of HCN is found to contain 0.299 g of H and 4.18 g of N. Find the mass of carbon in a sample of HCN with a mass of 3.28 g .
what are the area and perimeter of a polygon with vertices (1,-2) , (1,5) , (7,-2)
plss help(image attached que 5)
You decide you need a new computer. The cost of the computer is $864. However, the store also offers a rent to own option which will cost $41 per week for 24 we
pressure problem solving..
6. A household spend 120 on purchase of a commodity when it price is 6 per unit. When the rises to 10 per unit his total expenditure on this commodity becomes 1