ajayh2023
ajayh2023 ajayh2023
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

There are 3 apples, john takes 2, how much are there

Respuesta :

jacksonsoph28
jacksonsoph28 jacksonsoph28
  • 18-05-2021

Answer:

1 apple

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

julius caesar is an important figure in roaman history because he
An empty box is shaped like a rectangular prism. The box has a base area of 9/10 square foot and a height of 1/3 foot. How much packing material is required to
Suppose one Euro is worth $1.41 in U.S. What is the better buy for a book, 8 Euros or 11.00 U.S.?
when a reader does not understand a detail of a story the best approach for understanding is to
If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.
An expense is entered as a _____ in a financial ledger. a. balance b. credit c. debit d. savings
Which word correctly completes the sentence? Billy is delighted that __________ invitations arrived on time. a. everybodies' b. everybody's c. everybodys'
Anthony, who has read thousands of books, gave a thorough presentation on the history of various genres. What is the adjective clause in this sentence?
The specific gravity of water is 1.0. True False
Brian has started a savings account. The balance, g(x), in his account can be represented by the function g(x) = 25x + 350, where x is the number of weeks he de