jasminlol24
jasminlol24 jasminlol24
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rhonda buys a package of cheese; its label says the package weighs 1.88 lbs. The price on
the label reads $4.39/pound. How much will Rhonda pay for this package of cheese?
$5.88
$6.19
$7.43
$8.25

Respuesta :

250799 250799
  • 18-05-2021

Answer:

i thing is 6.19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I do the bus stop method?
Contrast inference and prediction.
which types of laws does judasim uphold?
funny speech topics < tamil speech >
Please give me as many words as you can that rhyme with Hearts. It's for a poem at school.
Think about fire. Can fire be considered a living thing? Why or why not?
The density of gold is 19.3g/cm3. The density or iron pyrite is 5.0g/cm3. If a nugget of iron pyrite and a nugget of gold each have a mass of 50g, what can you
What happens in any chemical change?
how does our knowledge of greek mythology aid us as readers construct meaning from all text such as signs, articles, literature, flims, and advertising? give ex
What happens in any chemical change?